Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Jak dostać dotacje unijne?

Warunki pozyskania dotacji unijnej

Aby dana firma otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej konieczne jest spełnienie szeregu wymogów. Warunki pozyskania wsparcia ze środków europejskich możemy podzielić na dwie grupy. Pierwszy typ wymagań to wszystko to – co dotyczy naszego przedsiębiorstwa bądź też instytucji. Kiedy staramy się o pieniądze z Unii koniecznie zadbajmy o to, aby firma jaką reprezentujemy nie miała zaległości w Urzędzie Skarbowym też Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Nie możemy też pozostawać w konflikcie z prawem. O dotacji z Unii możesz zapomnieć każde przedsiębiorstwo, które chyli się ku upadkowi bądź zmierza do bankructwa.

Kolejnym, niezwykle istotnym warunkiem pozyskania wsparcia materialnego ze środków Unii Europejskiej jest lokalizacja siedziby firmy na terenie Polski. Jeśli chcemy dostać pieniądze z dotacji pamiętajmy, iż wykazać musimy, że nasza firma jest w dobrej kondycji finansowej.

Drugi rodzaj warunków to cele na jakie potrzebne są nam środki z dofinansowania. Jeśli projekt jaki zamierzamy przedstawić wykazuje, że dzięki dotacji podniesiemy zatrudnienie w firmie jest to atut naszego wniosku. Dzięki niemu możemy żywić nadzieję, że uda nam się pozyskać unijne wsparcie. Innym czynnikiem sprzyjającym pozyskaniu funduszu unijnego jest innowacyjność planowanego przedsięwzięcia. Co jeszcze może wpływać na polepszenie jakości unijnej petycji? Między innymi przyjazne oddziaływanie zamierzonych poczynań na ochronę środowiska. Mile widziane jest także polepszanie sytuacji kobiet na rynku pracy oraz niwelowanie różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami na rynku pracy.

Przy staraniu się o pomoc z funduszy Unii Europejskiej powinniśmy pamiętać, że podpisanie umowy nie oznacza natychmiastowego pozyskania dotacji. Przedsiębiorca nie otrzyma pieniędzy z funduszu jeśli nie wywiąże się z deklaracji zawartych w umowie. Co więcej, firmie, które nie dostosuje się do określeń narzuconych umową grozi kara w postaci spłaty naliczanych karnie odsetek. Jeśli otrzymane wsparcie przeznaczymy na zbędne wydatki, jeśli pieniądze pozyskane z UE wydamy na cele, które nie zostały oznaczone w podpisanej przez nas umowie będziemy musieli ponieść określone ustawowo konsekwencje. Dlatego też tak ważne jest dostarczanie faktur czy rachunków oraz dowodów wpłat.