Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Doradca ds funduszy europejskich

Specjaliści ds. dotacji unijnych

Fundusze unijne to już nie tylko forma pomocy finansowej dla przedsiębiorców, studentów czy ludzi w podeszłym wieku. To samodzielna dziedzina, która daje szansę na dodatkowe pieniądze, zdobycie nowych umiejętności, ale także i pracę. Na polskim rynku zatrudnienie coraz częściej znajdują specjaliści ds. funduszy unijnych, eksperci zajmujący się projektami unijnymi oraz doradcy europejscy.

Rośnie zainteresowanie pozyskiwaniem środków z funduszy Unii Europejskiej. Co za tym idzie coraz więcej osób musi przechodzić przez często nie łatwą drogę uzyskania dotacji. Pomocą służyć mogą doradcy i specjaliści ds. funduszy europejskich. Osoba, która zawodowo zajmuje się dotacjami unijnymi powinna przede wszystkim umieć pisać wnioski o dofinansowania. Gdzie można nabyć takie umiejętności? Przede wszystkim na różnego rodzaju szkoleniach – np. kursach pozyskiwania dotacji z Unii Europejskiej. Wiedza ta przydaje się nie tylko osobom, które chcą znaleźć zatrudnienie jako doradca z dziedziny funduszy i projektów europejskich, ale także przedsiębiorcom, którzy mają zamiar założyć firmę specjalizującą się w pozyskiwaniu unijnych dotacji oraz osobom chcącym pozyskać środki z projektów finansowanych przez Unię Europejską na uruchomienie własnej działalności gospodarczej. Dzięki kursom dla specjalistów  w dziedzinie funduszy można nauczyć się nie tylko jak pisać wniosek o dotację, ale także jak go oceniać, weryfikować, jak rozliczać dotację.

Szkolenia dla przyszłych specjalistów do spraw funduszy unijnych dają szansę pozyskania szerokiej wiedzy na temat dotacji europejskich. Osoby uczestniczące w kursach nabywają umiejętności poznania potencjału określonej firmy – czy ma ona szansę pozyskać dotację? w jaki sposób może ją zdobyć? jak może poprawić swój wizerunek itd.

Jeśli chcesz znaleźć pracę na stanowisku speca od dotacji musisz zdawać sobie sprawę, że samo szkolenie (które często trwa tylko kilka dni) nie wystarczy by otrzymać etat na państwowej posadzie. Urzędy i różnego typu instytucje oraz prywatne firmy zajmujące się dofinansowaniami poszukują specjalistów z wyższym wykształceniem. Najczęściej jest to dyplom w dziedzinie ekonomii bądź finansów. Konieczna jest także znajomość języków obcych oraz programów operacyjnych typu: POIG, POKL, POIŚ.

Ile przeciętnie zarabia w Polsce specjalista ds. funduszy z Unii Europejskiej? Średnia pensja na tym stanowisku wynosi 2700 zł brutto. Zarobki netto to około 1900 zł. Eksperci w swej dziedzinie mogą liczyć na pensję 3000 i ponad 3000 zł brutto.