Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Rodzaje programów unijnych

Przykładowe projekty unijne

Jeśli planujesz założyć własną firmę i szukasz wsparcia finansowego w środkach pozyskanych z funduszy unijnych powinieneś zdawać sobie sprawę jak ważne jest opracowanie dobrego planu. Twój biznes plan, twój pomysł na firmę to fundament bez którego nie odniesiesz sukcesu w żadnej branży.

W ramach funduszy europejskich polscy przedsiębiorcy mogą korzystać z szeregu różnorodnych projektów. Wśród nich swojej szansy poszukują zarówno osoby młode jak i starsze, stawiają na nie początkujące firmy i doświadczone instytucje, ludzie wykształceni oraz osoby, które chcą się doszkalać, przekwalifikowywać, zdobywać nowe umiejętności.

Jednym z najpopularniejszych programów unijnych w Polsce jest Program Kapitał Ludzki w ramach którego realizowanych jest szereg projektów. Przykładowy projekt Kapitału Ludzkiego nosi nazwę Rozwijanie kompetencji kluczowych szansą na lepsze perspektywy zawodowe. Kampania ta ma na celu zredukowanie różnić edukacyjnych pomiędzy dziećmi z różnych warstw społecznych. Skierowana jest ona zarówno do młodzieży szkolnej, jak i nauczycieli oraz rodziców.

Inny projekt unijny to przedsięwzięcie ściśle ukierunkowane zawodowo – asystent osoby starszej. Z projektu skorzystać mogą kobiety pomiędzy 18 a 59 rokiem życia. Panie korzystające z programu to kobiety, które dopiero co wkroczyły na drogę zawodową, to także matki szukające pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci oraz kobiety bezrobotne. Dzięki szkoleniom kobiety mają szanse nauczyć się jak opiekować się osobami w podeszłym wieku, poznają podstawy fizjoterapii oraz komunikacji z ludźmi starszymi.

Kolejny przykładowy projekt realizowany w ramach działań unijnych nosi nazwę „Dojrzały przedsiębiorca„. Projekt ma na celu zachęcenie osób po 50 roku życia do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki projektowi osoby w nim uczestniczące mogą skorzystać z szeregu szkoleń, na których poznają np. zalety prowadzenia samodzielnej firmy czy też uczą się podstaw zarządzania przedsiębiorstwem.

Młody artysta na wsi i w mieście – kolejny europejski projekt. Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie nauki przedszkolnej na wsiach. Z projektu skorzystało około 255 przedszkolaków z całej Polski.