Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Dotacja unijna dla rolnika

Dofinansowania unijne dla rolników

Szansę na otrzymanie unijnej dotacji mają nie tylko przedsiębiorcy. Na pieniądze z Unii liczyć mogą także studenci czy rolnicy. Pielęgnowanie środowiska naturalnego, rozwój obszarów wiejskich, popularyzacja żywności ekologicznej czy poszerzanie terenów zalesionych to fundamentalne założenia oraz kluczowe aspekty działania Unii Europejskiej.

Jeśli realizujesz założenia promowane przez wspólnotę europejskich państw możesz z powodzeniem ubiegać się o dofinansowanie pozyskane ze środków unijnych. Pomoc rolnikom, właścicielom gospodarstw ekologicznych i agroturystycznych, leśnikom, ogrodnikom oraz sadownikom zapewnia europejski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach wspomnianego wyżej programu możliwe będzie zalesianie nie tylko terenów rolnych, ale również innych gruntów. Chcesz ubiegać się o takie dofinansowanie? Nie wiesz jakie musisz spełniać warunki? O unijną dotację będzie mógł starać się rolnik, który jest właścicielem gruntu rolnego bądź też rolnik będący w posiadaniu gruntów innych niż grunty rolne. Po złożeniu aplikacji i podpisaniu umowy Unia przekaże środki na zalesienie gruntów, utrzymanie określonej uprawy a także środki ochrony przed zwierzętami. Fundusze unijne zapewniają również pieniądze na sfinansowanie zabiegów pielęgnacyjnych uprawy.

Inny rodzaj unijnego dofinansowania o jaki zabiegać mogą rolnicy to wsparcie bezpośrednie dla właścicieli gospodarstw rolnych zlokalizowanych na obszarach górskich lub innych obszarach trudnych do utrzymania z powodu złego położenia. Aby złożyć aplikację dotacyjną nie trzeba udawać się do Urzędu – można bowiem złożyć wniosek także za pośrednictwem Internetu.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznaje także dotację na meliorację oraz scalanie gruntów. Każdy rolnik, który jest w posiadaniu dość dużego jednak rozproszonego na różnorakich terenach gospodarstwa ma szansę pozyskać unijne dofinansowanie na scalenie gruntów. Dzięki takiemu działaniu rolnik zwiększa swój potencjał a tym samym rozszerza obszar swojego działania oraz podnosi efektywność prowadzonych przez siebie upraw i obniża koszty użytkowania gruntów czy też prowadzenia gospodarstwa rolnego.