Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/stronki.x25.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Kto może dostać doinansowanie?

Dla kogo przeznaczone są fundusze europejskie?

Kto może dostać dotację unijną? Kto może starać się o pomoc finansową z Unii Europejskiej?

Uważa się, iż dotacje ze środków unijnych pozyskiwane są na uruchamianie nowych działalności ukierunkowanych na pomysłowe i kreatywne rozwiązania. Pomocy płynącej z Unii chętnie poszukują osoby potrzebujące pieniędzy niezbędnych na wystartowanie bądź to pierwszej, bądź nowej działalności.

Dotacje unijne otrzymać mogą zarówno osoby bezrobotne jak i przedsiębiorcy posiadający już własny biznes.

Jeśli jesteś osobą bezrobotną możesz starać się o bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności. Po pierwsze powinieneś minimum przez trzy miesiące być zarejestrowany w powiatowym urzędzie pracy (jest to równoznaczne z tym, że w momencie składania podania o dofinansowanie nie możesz podejmować pracy – nie możesz mieć podpisanej nie tylko umowy o etat, ale także umowy o dzieło czy umowy zlecenia). Po drugie firmę powinieneś zarejestrować dopiero po złożeniu wniosku o dofinansowanie a nie na odwrót.

Każdy Urząd Pracy kieruje się odrębnymi zasadami przyznawania dotacji – nie da się więc ich dokładnie i jednoznacznie określić. Jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba bezrobotna musisz pamiętać, że status osoby zapisanej w PUP wiąże się z określonymi warunkami. Jesteś zobowiązany regularnie, w określonych przez PUP terminach zgłaszać się do urzędu. Ponadto powinieneś być przygotowany na prostą ewentualność wynikającą z rejestracji w PUP – możesz dostać propozycję pracy bądź stażu, kiedy zrezygnujesz z podjęcia którejkolwiek z form zatrudnienia i nie podasz konkretnego powodu odrzucenia oferty nie możesz liczyć na otrzymanie dotacji w przeciągu najbliższego roku.

Kolejny warunek by pozyskać dotację – musisz być osobą pełnoletnią. Wydaje się to być wymogiem oczywistym, jednak nie wszyscy zdają sobie z niego sprawę. Przedstawiając wniosek o dofinansowanie musisz wykazać opcjonalne lokum, w którym chcesz prowadzić swoją firmę. Pamiętaj, że do wniosku będziesz zobowiązany dołączyć umowę najmu danego lokalu. Starając się o dotację na start masz prawo wskazać jako swój przyszły lokal firmowy własne mieszkanie, musisz jednak brać pod uwagę to, że będziesz musiał wykazać, iż domowy lokal znacznie zredukuje koszty prowadzenia Twojej działalności.

Jeśli masz już własną firmę aby otrzymać unijne dofinansowanie musisz przedstawić nowatorską koncepcję, kreatywny pomysł na nową część, formę bądź obszar swojej działalności.